اخبار بروجرد

عباس گودرزی: وزیر اقتصاد را استیضاح کردیم تا بیاید و پاسخ بدهد

روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: با امضای تعدادی از وکلای مردم در خانه ملت، وزیر اقتصاد استیضاح می‎شود.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با فارس، به امضای جمعی از نمایندگان مجلس به منظور استیضاح وزیر اقتصاد اشاره و اظهار کرد: با اعتراضاتی که نسبت به بانک مرکزی و اتفاقاتی رخ داده داریم و پس از آنکه اقدامات جدی را مشاهده نکردیم، وزیر را استیضاح کردیم تا بیاید و پاسخ بدهد.

وی عنوان کرد: از ما خواسته شد که امضای استیضاح وزیر اقتصاد را پس بگیریم، اما معتقدیم که امضای استیضاح نه به معنای تقابل بلکه به معنی توضیح خواستن است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنابراین در عین تعامل، دوستی و برادری استیضاح می‎کنیم، تا مسؤولان اجرایی رسما در خانه ملت به وکلای مردم پاسخ بدهند.

گودرزی در خصوص شرایط کنونی و تاثیر نوسانات ناشی از نرخ ارز در معیشت و اقتصاد مردم بیان کرد: نباید فراموش کنیم که فضای کشور ما فضای خاصی است، البته بیش از آنچه تحریم فشار بیاورد، خود تحریمی‎ها فشار می‎آورد.

وی افزود: هنوز اتفاقی نیفتاده متاسفانه در درون التهاب را به حدی رسانده‎اند که معیشت مردم با مشکل مواجه شده است، بنابراین می‎طلبد که دولت و دستگاه‎های نظارتی با تمام توان به میدان بیایند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مشخص شود که ارزهای۴۲۰۰ تومانی به چه کسانی داده شده است، ادامه داد: متاسفانه در روزهایی که شاهد التهاب در بازار ارز هستیم، وارداتی صورت می‎گیرد که مایه شرم است.

گودرزی از این افراد به عنوان تروریست‎های اقتصادی یاد کرد که در فضای کنونی به کشور آسیب زده و در معیشت و اقتصاد ملت اختلال ایجاد می‎کنند و گفت: علاوه بر اینکه ارز تنها باید برای کالاهای ضروری و مواد اولیه باشد، از سویی فعال کردن ظرفیت‎های داخلی و مدیریت شرایط کنونی اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد: بنابراین در طول هفته آینده مباحث اقتصادی پیگیری و جلسات فراکسیون‎ها برگزار می‎شود، به این ترتیب در هفته پیش رو به صورت مفصل با حضور مسؤولان دولتی به این موضوع خواهیم پرداخت.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کنار تقویت قدرت نظارتی مجلس، دولت هم باید پای کار بیاید، اظهار کرد: معتقدیم که همچون زمان جنگ نظامی، امروز و در عرصه جنگ اقتصادی نیز باید قاطعانه و انقلابی عمل شود.

گودرزی عنوان کرد: از طرفی افرادی که در بازار اخلال ایجاد کرده‎اند، باید شناسایی شده و قوه قضاییه به اشد مجازات با آن‎ها رفتار کند.

وی بیان کرد: البته نباید فراموش کنیم که طی سال‎های سپری شده از عمر انقلاب شرایط سخت‎تری را گذرانده و پیچ‎های زیادی را پشت سر گذاشته‎ایم و از این بحران نیز خواهیم گذشت، اما شرط آن درک شرایط موجود از سوی مردم و مسؤولان شرایط است.

این مسؤول با تاکید بر اینکه نباید اجازه سوءاستفاده به افراد معاند و ضد انقلاب داده شود، افزود: از طرفی مسؤولان باید متفاوت از گذشته درک صحیح و انقلابی از موضوعات داشته در عمل اقدامی را برای ملت انجام دهند.

وی سپس در پاسخ به موج‎سواری‎های گروه‎های معاند در جریان التهابات اخیر گفت: آن‎ها چهل سال است که در شبکه‎ها و رسانه‎هایشان از این سخنان بیهوده می‎گویند و دلشان را به حرف‎های باطلشان خوش کرده‎اند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز درخت انقلاب به درختی تناور، تنومند و ریشه‎دار تبدیل شده و نه تنها این معاندان که اربابان آن‎ها هم هیچ غلطی نمی‎توانند بکنند.

مقالات مشابه

1 thought on “عباس گودرزی: وزیر اقتصاد را استیضاح کردیم تا بیاید و پاسخ بدهد”

  1. آفرین بر شما، وزیران باید پاسخگو باشند شما را به خدا فکری به حال شهرداری بروجرد بکنید ۹ماه حقوق نگرفته اند شهردار هم پاسخگو نیست فقط می گویند تهران رفته…. معلوم نیست تهران پول خیرات می کنند؟؟ شورا هم بی خیال کارگران است و از شهردار حمایت می کند،،، تا بحران نشده شما و فرماندار شهر کاری کنید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close