اخبار بروجرد

امام جمعه بروجرد: گفتار و عمل معلمان باید یکسان باشد

روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه معلم باید درحوزه معارف و معنویت درسطح عالی باشد، گفت: گفتار و عمل معلمان باید یکسان باشد تا دانش آموزان آن را بپذیرند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در دیدار معلمان و مربیان عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت سپاه بروجرد که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهارکرد: مقام معلم در اسلام بسیار ارزشمند و از مقدس ترین واژه ها است.

امام جمعه بروجرد بیان کرد: خداوند به معلمانی که خوبی ها و زیبایی ها را به بشر آموزش می دهند دورود می فرستد.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی اضافه کرد: آموزش مقدمه ای برای تربیت محسوب می شود و از نظراسلام نیز تربیت مقدم بر تعلیم است.

وی با بیان اینکه ابتدا دانش آموزان را باید تربیت کرد، ادامه داد: موقعی علم حیات بخش خواهد شد که تربیت صحیح به دانش آموزان ارائه شود.

امام جمعه بروجرد افزود: اگرعلوم مختلف دراختیار افراد غیر تربیت شده قرار گیرد به ضرر جامعه خواهد بود و موجب هلاکت و نابودی بشرمی شود.

وی با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی سپاه نیز بیان کرد: آنچه که نیروهای مسلح ایران اسلامی را در میان دیگر ارتش های جهان ممتاز کرده است اعتقادات باورهای دینی درسطح بالا است.

امام جمعه بروجرد گفت: نیروی ایمان و معنویت سپاه را در انجام ماموریت های محوله موفق می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی اضافه کرد: پاسداران در دوران دفاع مقدس افتخارات بزرگی آفریدند زیرا تربیت یافتگان مکتب اسلام بودند و زیر نظر مربیان و معلمان عقیدتی سیاسی تربیت شدند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: آموزش و پرورش یک نهاد سراسر مردمی است.

شهاب روزبهانی افزود: هدف اصلی آموزش و پرورش رساندن دانش آموزان به حیات طیبه است.

وی با اشاره به اینکه پارسال رتبه اول المپیاد علمی در هشت رشته توسط دانش آموزان بروجردی کسب شد، اضافه کرد: سال گذشته ۵۲ دانش آموز بروجردی به المپیادهای علمی کشور راه یافتند.

تگ ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close