اخبار بروجردگردشگری و میراث فرهنگیویژه ها

سخنی با فرماندار محترم بروجرد

در هفته گذشته جلسه‌ای با عنوان تسهیلات سفرهای نوروزی در فرمانداری بروجرد و با حضور مسئولان شهری برگزار شد که به نظر می‌رسد با توجه به تجربه سال‌های گذشته امید چندانی بدان نباید بست!

روزهای بروجرد- در هفته گذشته جلسه‌ای با عنوان تسهیلات سفرهای نوروزی در فرمانداری بروجرد و با حضور مسئولان شهری برگزار شد که به نظر می‌رسد با توجه به تجربه سال‌های گذشته امید چندانی بدان نباید بست!

احتمالا جنابعالی نوروز سال گذشته را بخاطر دارید که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و استاندار لرستان پانزده دقیقه پشت “در” ورودی مسجد جامع منتظر ماندند تا بتوانند به مسجد وارد شوند!

مسجد جامع بروجرد

حال مردم و گردشگران چقدر باید پشت درهای بسته مسجد منتظر بمانند موضوعی است که البته شما نیز باید پاسخگوی آن باشید.

در اسفند سال گذشته نیز دو معاون وزیر علوم به بروجرد سفر کردند و بازهم مسجد برای بازدید آنان باز نشد؟!

اینکه گردشگران داخلی و خارجی باید بوی غذای سرخ شده خادم را تحمل کنند و حوضخانه مسجد ۱۲۰۰ساله محل سکونت شده است و درون آن حمام خصوصی…

اینکه هیئت امنای مسجد در بخشی از مسجد دری را الحاق کرده‌اند و محراب و معماری اصیل آن را زیر سوال برده اند…

جناب فرماندار! بی تفاوتی شما در برابر رفتار غلط و ضد گردشگری هیئت امنای مسجد جامع آیا نمایشی بودن گفته‌ها و اقدامات‌تان در حوزه گردشگری را عیان نمی‌کند؟!

جناب کورانی فر! از سال گذشته بارها گفته شد که تجربه و عملکرد هیئت امنای قدیمی‌ترین مسجد غرب ایران نشان داده است که ایشان توانایی، دغدغه و انگیزه اداره این اثر فاخر ملی را ندارند.

پیشنهاد عملی دلسوزان نیز تغییر هیئت امنا از افراد حقیقی به حقوقی است که فرماندار به عنوان رئیس و روسای دیگر ادارات مربوطه به عنوان اعضای آن این وظیفه خطیر را بر عهده بگیرند شاید این اثر کم نظیر تاریخی از غربت و مهجوریت خارج شود.

جناب فرماندار! مردم بروجرد خجالت زده گردشگرانی هستند که به هنگام ورود به مسجد با عدم نظافت به موقع و شیشه های شکسته شده مواجه می‌شوند!

ما خجالت زده می شویم وقتی می بینیم درون تشتی در مقابل چشم گردشگران در این مسجد رخت می شویند…

انتظار از جنابعالی که ظاهرا دغدغه گردشگری دارید ورود به این مساله و رفع منطقی این مشکل است.

مقالات مشابه

1 thought on “سخنی با فرماندار محترم بروجرد”

  1. اونها که حقشون بوده پشت در بمونند

    اما بقیه اماکن تاریخی چطور اداره می شود. این مسجد هم همین طور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close